Czy marihuana jest szkodliwa dla serca?

Czy marihuana jest szkodliwa?

Podobnie jak wszystko inne, marihuana jest szkodliwa, gdy używana jest w nadmiarze. Polskie prawo zabrania wytwarzania jej i używania, a to ze względu na jej narkotyczne działanie. Marihuana nie rujnuje zdrowia, jeśli korzysta się z niej sporadycznie. Może jednak prowadzić do uzależnienia psychicznego, jeśli za jej pomocą reguluje się emocje, nastrój i samopoczucie. Oprócz marihuany rekreacyjnej, czyli odurzającej i zmieniającej odbiór rzeczywistości, istnieje marihuana medyczna. Ta nie szkodzi zdrowiu; przeciwnie, poprawia jakość życia osobom cierpiącym na nieuleczalne choroby, takie jak nowotwory, zespół Touretta, stwardnienie rozsiane, padaczka lekooporna, stwardnienie zanikowe boczne, fibromialgii, migrena, choroba Parkinsona i inne. Leczniczym związkiem w marihuanie jest kannabidiol CBD.

Szkodliwe dla serca

Szkodliwe dla serca jest życie, które prowadzi większość z nas. Chodzi o przeważające w nim niekorzystne dla serca czynniki, takie jak dieta bogata w tłuszcze trans, stres, mało ruchu, duża ilość soli itp. Choroby serca i układu krążenia są najczęstszą przyczyną przedwczesnych zgonów. Naszemu sercu szkodzi szczególnie otyłość, miażdżyca i nadciśnienie. Z uwagi na serce powinniśmy się więcej ruszać, ograniczać jedzenie czerwonego mięsa, ograniczać spożywanie żywności przetworzonej, jeść zdecydowanie mniej soli, rzadziej sięgać po mocną kawę i napoje energetyczne, więcej wypoczywać i minimalizować stres.

Czy marihuana jest szkodliwa dla serca?

To zależy kto i jak z niej korzysta. Na pewno nie powinny sięgać po nią osoby z obniżonym ciśnieniem tętniczym, ponieważ rozszerza naczynia krwionośne i obniża to ciśnienie. Nie można jednak powiedzieć, że marihuana jest lekiem nazbyt wysokie ciśnienie tętnicze. Dotychczasowe badania nad związkiem marihuany z ryzykiem wystąpienia zawału serca nie potwierdziły tego związku. Wiadomo, że podczas palenia pojawia się przyspieszona praca serca. Co ciekawe, nie towarzyszy temu wzrost ciśnienia tętniczego tak jak ma to miejsce w przypadku mocnej kawy czy napojów energetycznych. Nie wiadomo dotąd dlaczego tak się dzieje. Istnieją badania, które dają nadzieję na to, że być może w przyszłości obecny w marihuanie kannabidiol CBD stanie się lekiem na niewydolność serca.

Tekst został napisany na podstawie – https://www.taniesianie.pl

Leave a comment

Your email address will not be published.


*