Jak dbać o zmęczone stopy?

Długi dzień na wysokich obcasach i nasze stopy są obolałe i opuchnięte. Na szczęście możemy sobie bardzo szybko pomóc. Na początek zdejmijmy buty i unieśmy stopy do góry. Dzięki temu krew będzie lepiej krążyć, a my pozbędziemy się uczucia „ciężkich nóg”. Żeby sobie ulżyć możemy posmarować obolałe łydki specjalną maścią, która w swoim składzie substancje chłodzące.

Po krótkim relaksie zafundujmy naszym stopom odprężająca, ciepłą kąpiel. Do ciepłej wody dodajmy sól. Jeśli chcemy do możemy do naszej mieszanki dodać ulubiony olejek eteryczny. Zanurzmy stopy w aromatycznej kąpieli odpocznijmy kilka minut. W tym czasie naskórek na naszych stopach zdąży porządnie zmięknąć, a my bez problemu będziemy mogli go usunąć.

Kolejny krok to usuwanie zrogowaciałego naskórka. Do tego celu najlepiej użyć specjalnej tarki. Dzięki niej usuniemy to co zbędne, a jednocześnie nie narazimy się na bolesne zranienie.

Ostatni krok to pielęgnacja. Dokładnie osuszone stopy dokładnie smarujemy kremem nawilżającym. Dzięki temu nasza będzie nawilżona i miękka.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*