Każdy z nas pragnie cieszyć się smukłą sylwetką, atrakcyjnym wyglądem, dobrym zdrowiem i wspaniałym samopoczuciem. Aby uzyskać taki efekt należy prowadzić zdrowy tryb życia. Jego fundamentem powinna być regularna aktywność fizyczna oraz zbilansowana dieta. Nasz sposób odżywiania się ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu, dlatego należy przywiązywać dużą wagę do tego, z jakich produktów przygotowujemy spożywane posiłki. Dania, po które sięgamy mogą być tworzone wedle zasad konkretnej diety. Obecnie jest wiele sposobów odżywiania, które możemy dopasować do stanu naszego zdrowia, albo wybrać w celu zgubienia dodatkowych kilogramów.

Dieta paleolityczna – jakie są jej podstawowe założenia?

Inna nazwa tego sposobu odżywiania się to dieta paleo lub dieta człowieka epoki kamiennej. Osoby, które wybiorą ją, powinny spożywać zwłaszcza nieprzetworzoną żywność oraz naturalne i ekologiczne produkty. Warto wtedy sięgać po owoce, warzywa bez skrobi, chude mięsa oraz produkty odzwierzęce. Lepiej jest unikać: produktów zbożowych, soli, produktów mlecznych, a także wysoko przetworzonych artykułów spożywczych.

Czy dieta Dukana jest skuteczna?

Dieta Dukana składa się z czterech etapów i jest określana mianem wysokobiałkowej. Produkty spożywcze, na których bazuje to: różnego typu nabiał, ryby, drób, owoce morza, cielęcina i wołowina. Taka dieta ma wiele zalet, o których mogą przekonać się osoby, które zdecydują się odżywiać właśnie w taki sposób. Korzyści to przede wszystkim utrata kilogramów oraz oczyszczenie organizmu. Dodatkowo dieta ta niweluje ryzyko wystąpienia efektu jo-jo, a uzyskaną wagę można utrzymać przez naprawdę długi czas. Zaletą jest także to, że spożywane produkty sprawiają, iż skóra nie wiotczeje i pozostaje jędrna.

Dieta kopenhaska – poznaj jej zasady!

Charakterystyczne dla tej diety odchudzającej jest to, że trwa ona równo 13 dni. Na każdy z tych dni przygotowane jest konkretne menu, do którego należy się stosować. Jednak trzeba mieć na uwadze, że taki sposób odżywiania się jest dosyć rygorystyczny, ponieważ bardzo ogranicza się wtedy liczbę spożywanych kalorii. To szybki sposób na zgubienie kilogramów, jednak dietetycy przestrzegają, że dieta kopenhaska może być wyniszczająca, przez co niebezpieczna dla zdrowia. Dlatego też nie jest to dieta dla każdego i wiąże się z nią wiele przeciwskazań.

Co można jeść stosując dietę śródziemnomorską?

Dieta śródziemnomorska już od lat jest kultywowana przez mieszkańców tego rejonu świata. Taki sposób odżywiania się przynosi pozytywne efekty w zakresie naszego zdrowia, a niekiedy może przyczynić się także do zgubienia kilku kilogramów. Osoby, które zdecydują się na stosowanie właśnie takiej diety, powinny sięgać po produkty takie jak: warzywa, owoce, produkty zbożowe, nasiona roślin strączkowych, tłuszcze w postaci oliwy z oliwek, zioła i przyprawy, orzechy i pestki, jak również ryby i owoce morza. Wskazane jest także picie lamki wina dzienna.

Czy warto postawić na post doktor Ewy Dąbrowskiej?

Ten rodzaj odżywiania się ma dwa etapy. Pierwszy polega na głodówce i może trwać nawet kilkanaście dni, natomiast ten drugi to spożywanie produktów nisko przetworzonych. Głównym celem jest tutaj detoks organizmu i oczyszczenie go z toksyn. Dzięki temu można odzyskać utraconą równowagę wewnętrzną. Dodatkową korzyścią może okazać się zgubienie kilku kilogramów. Ta dieta to swego rodzaju post, który bazuje na owocach oraz warzywach, a także ziarnach i roślinach strączkowych.

Podsumowanie

Wśród wszystkich diet, jakie istnieją, największą popularnością cieszą się te odchudzające. Dzięki ich stosowaniu można pozbyć się zbędnych kilogramów, a przy tym poprawić stan swojego zdrowia. Poprawa wyglądu naszej sylwetki niekiedy sprawia, że mamy lepszy humor i samopoczucie. Warto więc dokonać przeglądu diet i wybrać najlepszą dla siebie, taką która będzie dopasowana do naszych potrzeb i celów, jakie chcemy osiągnąć. Jednak stosując wybraną dietę musimy być rozważni, ponieważ zbyt restrykcyjny sposób odżywiania się może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *